Zwierzaki Cudaki

Oto 20 zwierząt, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Niektóre z nich będą was prześladować w snach!

Prawdopodobnie nie miałeś okazji zobaczyć wcześniej większości z tych zwierząt. Jedne z nich można zobaczyć tylko 2 tygodnie w ciągu całego roku, ale pokazujemy je Wam bo są naprawdę dziwne. Niektóre wyglądają wyglądają jak z filmów Tima Burtona… ale istnieją naprawdę. Patrz i uważaj!

 

 

1.Butodziob: Gatunek ten nosi także nazwę Wielorybiogłowa lub Bocian Butodzioby. Ptak ten ma duży dziób w kształcie buta, stąd jego nazwa. Butodzioby żyją w warunkach tropikalnych, we wschodniej Afryce, w pobliżu dużych bagien rozciągających się od Sudanu aż do Zambii. Cechą charakterystyczną tych ptaków są długie niebieskie pióra. Butodzioby są dość duże – maja od 110-152 cm wysokości.

 

2.OKAPI: To bliski krewny żyrafy, a nie (choć mogłoby się tak wydawać) zebry czy konia. Okapi pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga w Afryce Środkowej.

 

 

3. Ryba PACU: Te przerażające ryby to gatunek z Ameryki Południowej. Charakterystyczną cechą tych stworzeń są zęby, które do złudzenia przypominają ludzkie. Gatunek ten jest ściśle związany z piranią.

 

4.Mrówka panda: To w rzeczywistości wcale nie mrówka, a gatunek osy. Można ją spotkać w Chile. Samice są pozbawione skrzydeł i wyglądają jak duże owłosione mrówki. Mimo, że owad ten wygląda dość sympatycznie, lepiej trzymać się z daleka bo jego żądło jest bardzo groźne.

 

5. Narwal: Jest to wieloryb zębaty pochodzący z Arktyki. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych wielorybów na ziemi. Ze względu na swoje ogromne rogi jest potocznie zwany jednorożcem oceanu.

 

 

6. Czerwono usta ryba nietoperz: Te przerażające ryby znaleziono po raz pierwszy w pobliżu Galapagos. Zwykle pływają po dnie oceanu – nadepnięcie na nie jest dość nieprzyjemne.

 

7. Ślepy wąż: Tego niezwykłego węża bez oczu, znaleziono w Amazonii. Jego nazwa to atretochoana Eiselti. Przypuszcza się, że to wąż wodny, spokrewniony z węgorzem z uwagi na mięsiste płetwy grzbietowe. Większość ludzi nazywa go potocznie ślepym wężem.

 

8.Umbonia Spinosa: Naukowcy są zdumieni istnieniem tego niezwykłego stworzenia, ale sądzą, że jest ono ściśle związane z cykadami. Umbonia Spinosa używa swojego dzioba do przebijania łodyg i picia soku. Jedyne co można stwierdzić na pewno to to, że zwierzę jest wyjątkowo piękne.

 

9. Tenrek pręgowany: Ten mały zwierzak odkryty na Madagaskarze, jest naprawdę uroczy, ale trzeba na niego uważać. Jego ciało pokryte jest w całości kolcami.

 

10. Fruczak gołąbek: Jego oryginalna nazwa sugeruje, że to małe stworzenie jest połączeniem kolibra, jastrzębia i ćmy. W rzeczywistości to śmieszny owad, żywiący się kwiatami.

 

11.Błękitny smok: To Glaukus Atlanticus, gatunek ślimaka morskiego. Jest w stanie unosić się na powierzchni wody ze względu na wypełniony gazem żołądek. Gatunek ten można znaleźć w ciepłych wodach oceanu. Uważaj by nie nadepnąć na tę piękność!

 

12. Krewetka modliszkowa (Rawka Błazen): Krewetka modliszkowa znana jest również jako szarańcza wodna i wodny morderca. W tym gatunku odnóża wyposażone są na końcach w daktylokształtne zgrubienia, służące jak rękawice bokserskie – do uderzania przeciwnika. Krewetka modliszkowa nie może mieszkać w akwarium, ponieważ mogłaby zabić innych jego mieszkańców lub nawet zbić szkło.

 

 

13. Wenezuelska ćma – pudel: Ćma – pudel została odkryta w 2009 roku, w Wenezueli. Na chwilę obecną nie ma zbyt dużej wiedzy na temat tego owada.

 

14 Równonóg olbrzymi: Jest to jeden z największych gatunków istniejących równonogów. Wyglądają prehistoryczne, bo szczerze mówiąc pochodzą z tamtej epoki. Równonogi istnieją od bardzo, bardzo dawna.

 

15. Antylopa Saiga: Jest znana z bardzo nietypowej wielkości i budowy nosa. Jest to gatunek mocno zagrożony, w Chinach i Mongolii gatunek ten wyginął.

 

 

16.Żmija krzaczasta: Zamieszkuje lasy tropikalne Afryki. Jest to żmija polująca nocą. Być może wygląda dość groźnie, ale jest to jeden z najmniejszych węży, jego maksymalna długość to 78 cm.

 

17. Papugoryba niebieska: Ta zabawna ryba jest znana jako papugoryba niebieska. Ma średnio 30-75 cm długości. Niektóre osobniki mogą osiągnąć nawet 1,2 m. Prawdopodobnie dlatego 80% swojego życia spędzają na poszukiwaniu jedzenia.

 

 

18.Indyjska fioletowa żaba: Ten rzadki gatunek żaby powszechnie spotykany w Indiach, jest znacznie bardziej nadęty i okrągły w stosunku do innych żab. Indyjskie fioletowe żaby mają również nietypowy kształt głowy. Żaba pędza tylko 2 tygodnie w ciągu roku na powierzchni ziemi.

 

19. Zdradliwy smok: Jest to odmiana australijskiej jaszczurki, która zamieszkuje głównie pustynie. Jak sama nazwa wskazuje wygląda jak mały smok. Jest także znana pod nazwą górski diabeł. Jaszczurka jest pokryta ostrymi kolcami, których używa by odstraszyć drapieżniki. Czas życia tego gada to 20 lat, zdecydowanie więcej niż większość jaszczurek.

 

20. Morska świnka: Jest spokrewniona z ogórkiem morskim (ktokolwiek wymyślał nazwy morskich stworzeń musi mieć niezłe poczucie humoru, bo te zwierzęta nigdy nie wyglądają tak jak się nazywają). Stworzenie zamieszkuje dno oceanu.Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl