Zwierzaki Cudaki

Czołówka rankingu zwierząt, które najchętniej przyjmujemy pod swój dach, od zawsze należy do psów i kotów. Znajdują się w nim także na nieco mniejsze zwierzęta: papugi, chomiki czy dość osobliwe w kontakcie z człowiekiem, jaszczurki. Okazuje się jednak, że coraz częściej wybieramy gatunki, które bardzo trudno określić mianem zwierząt domowych.

 

1.Świnka

Jeśli trzymanie świnki kojarzy Wam się z koniecznością posiadania gospodarstwa rolnego wyposażonego w oborę, jesteście w błędzie. Wietnamska rasa tego zwierzęcia – „pot-bellied pig” – doskonale czuje się w zwykłym mieszkaniu! W Internecie aż roi się od filmików z udziałem uroczych świnek, które swoim zachowaniem często przypominają psy – podobno różnią je jedynie gusta kulinarne. Zdecydowalibyście się na takiego pupila?

 

2. Jeż

Trudno znaleźć osobę, która na widok jeża powstrzyma się od uśmiechu. Te niezwykle urocze zwierzęta wywołują zazwyczaj miłe skojarzenia, mimo że rzadko kto, ma ochotę wziąć je na ręce czy pogłaskać. Bardzo skutecznie odwodzą nas od tego ostre kolce na grzbiecie tych ssaków…

 

3.Karczan madagaskarski

Zachwyt nad tymi zwierzętami to jedna z tych fascynacji, którą naprawdę trudno zrozumieć. Wydaje się nieprawdopodobną chęć hodowania w domu owadów, które swoim wyglądem przypominają zmutowane – bo bardzo duże – karaluchy. Niemniej są ludzie, którzy decydują się trzymać je w domu.

 

4. Ambystoma meksykańska

Można w swoim akwarium trzymać gupiki i glonojady, a można postawić na hodowlę słodkowodnego gatunku drapieżnego płaza ogoniastego, o nazwie Ambystoma Meksykańska! To określane mianem salamandry meksykańskiej zwierzę zadziwia pod wieloma względami, z których warto zauważenia jest chociażby zdolność do regeneracji utraconych części ciała.

 

5.Wiewiórka

Wiewiórka kojarzy nam się przede wszystkim z rudowłosym gryzoniem, którego spotkać można w lesie albo w parku. Rzadko kto orientuje się, że istnieje wiele odmian tego zwierzęcia – i że w zasadzie przedstawiciela każdej z nich, można przystosować do życia w domu. Wiadomo, że wymaga to dużej wiedzy, doświadczenia w pracy ze zwierzętami i co ciekawe, cierpliwości.

6.Skunks

Coraz więcej osób decyduje się sprowadzić pod swój dach skunksa. Tak, dobrze przeczytaliście – skunks. Tego samego, który bardzo często kojarzy się nam z brudem i smrodem – oczywiście nie słusznie. W obliczu zagrożenia, skunksy żyjące na wolności potrafią wystrzelić w kierunku napastnika wydzielinę, zawierającą tiole – nieprzyjemnie pachnące związki siarkowe. Zwierzęta przeznaczone do hodowli w domu są chirurgicznie pozbawiane gruczołów zapachowych, nie ma więc możliwości, by zaatakowały właściciela w ten sposób. Ponoć ssaki te z charakteru przypominają psy i koty – są łagodne, ale uparte. Lubią spacery, zabawy i pieszczoty. Bardzo źle reagują na nagły hałas i agresję. Pod żadnym pozorem nie można trzymać ich w klatce, potrzebują bowiem dużo wolnej przestrzeni do harców i zabaw. W skład diety tych zwierząt wchodzą warzywa, biały ser, psia karma (sucha), rzadziej produkty zbożowe.

 

 



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl