Zwierzaki Cudaki

Na pewno wielu z was słyszało historię o przeróżnych potworach. Większość z nich posiada wielkie kły, skrzydła i jest krwiożercza, a szczególnie smakuje im ludzka krew! . A co jeśli niektóre z nich wcale nie są zwykłymi legendami czy mitami? Co jeśli niektóre z tych potworów razem z nami dzielą naszą planetę? 

 

1. EL CHUPACABRA

Nazwa Chupacabra wzięła się z połączenia dwóch wyrazów w języku hiszpańskim i w wolnym tłumaczeniu oznacza "wysysacz kóz". 
Pierwsze wzmianki o tym fascynującym stworzeniu zostały zarejestrowane w 1990 roku w Portoryko. Świadkowie opowiadają, że Chupacabra jest wielkości dużego psa bądź małego niedźwiedzia. Porusza się z niesamowitą szybkością na 4 łapach i posiada wielką sprawność fizyczną.
Mówi się, że Chupacabra głównie atakuje zwierzęta hodowlane i przy użyciu swoich ostrych kłów wgryza się w ciało ofiary, a następnie rurkowatym językiem wysysa całą krew. 

 

2. WIELKA STOPA

Według setek relacji naocznych świadków Wielka Stopa wygląda jak ogromna małpa. Sama nazwa wzięła się od wielkich śladów stóp, jakie zostawia na ziemi. Większość doniesień pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a dokładniej z rejonu Gór Skalistych.Jest opisywana jako 2- lub 3-metrowa dwunożna istota bez ogona, pokryta dużą ilością gęstego futra. 
Pierwsze wzmianki o Wielkiej Stopie sięgają do roku 1811, kiedy to donoszono o wielkich śladach stóp odbitych na śniegu.

 

 

 

3. DIABEŁ Z JERSEY

Opisy świadków spotkań z Diabłem z New Jersey są bardzo różne, co może świadczyć o nawet kilku osobnikach bądź gatunkach. Najczęściej jednak ludzie opisują go jako istotę kanguro-podobną, ze skrzydłami jak u nietoperza i głową kozy. Mówią, że posiada dwa rogi oraz krótkie ręce zakończone ostrymi pazurami. Zawsze porusza się bardzo szybko i wydaje mrożący krew w żyłach dźwięk.

 

 

 

4. YETI

Tak jak Wielka Stopa, jest to stworzenie przypominające z wyglądu małpę, jednak jest dużo większej postury niż człowiek. Pierwsze wzmianki o Yeti sięgają wiele lat wstecz i jest on jednym najbardziej znanych tematów z dziedziny kryptozoologii. Większość historii o człowieku śniegu pochodzi z regionów Himalajów. W 1832 roku James Prinsep podczas wyprawy wysokogórskiej zauważył stworzenie przypominające z wyglądu orangutana, niestety uciekło, gdy tylko zobaczyło ludzi.

 

5. POTWÓR Z LOCH NESS (NESSIE)

Potwór z Loch Ness, znany też pod inną nazwą - Nessie, zamieszkuje jezioro Loch Ness w Szkocji. Mówi się, że jest to ogromny wąż, który bez problemu porusza się i żyje głęboko w czeluściach jeziora. Istnieje mnóstwo relacji świadków, którzy widzieli Nessie. 

O ile ciężko tu mówić o jakimkolwiek nowym gatunku, który sprytnie ukrywa się przez stulecia, wielu ludzi uważa, że jest spora szansa na to, że potwór jest potomkiem plezjozaura, który jakimś cudem przetrwał do naszych czasów.

 Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl